קומפרסורים

שירות למדחסים

ניידות השירות של "אטלס קופקו" פרוסות בכל רחבי הארץ. הידע והניסיון הרב שנצבר במשך השנים בתחום האוויר דחוס בכלל ובציוד של אטלס קופקו בפרט, מאפשרים לנו לתת מענה מהיר ומקצועי ללקוח. יש באפשרותנו לתת סיוע בתכנון של מערך האוויר הדחוס וחדרי מדחסים. אנו מחזיקים מחסן חלקים עם מגוון רחב של חלקי חילוף לכל סוגי המדחסים השונים, על מנת לטפל בתקלות במהירות האפשרית. בבית המלאכה שלנו אנו מבצעים טיפולים ושיפוצים למדחסים.

שירות למדחסים

אוטומציה ירוחם מייצגת את החברה מס' אחת בעולם בתחום הקומפרסורים: אטלס קופקו הוא קונצרן עולמי שנוסד ב-1873 ומרכזו בשוודיה, לחברה מפעלים בכל העולם, כאשר מחזור המכירות  עומד על למעלה מ-6  מיליארד יורו בשנה. לקונצרן כ-26,000 עובדים ב-160 מדינות בכל העולם.

מפעל הייצור המרכזי ממוקם בבלגיה ובו מיוצרות יחידות הדחיסה הייחודיות. הקומפרסורים של אטלס קופקו נחשבים לטובים ביותר בשל היותם אמינים לאורך שנים, יעילים, חסכוניים באנרגיה, שקטים מאוד ומספקים אוויר דחוס נקי במיוחד.

אטלס קופקו מקצה משאבים רבים בפיתוח טכנולוגי של המדחסים שלה, תוך מתן דגש לאיכות הסביבה, ושמירה על בקרת איכות אופטימלית. באפשרותנו לתת מכלול פתרונות לאוויר דחוס החל מתכנון ועד להקמה.

אנחנו מספקים טווח רחב של טכנולוגיות דחיסה ופתרונות למגוון גדול של יישומים בתעשייה, מוצאים עבורכם פתרונות דחיסה בואקום, יעילים אנרגטית ביחס ליישום, ויחד עם 10 ניידות שרות הפרוסות ברחבי הארץ, מעניקים שירות מקצועי ואמין. הפתרונות שלנו: מדחסים תעשייתיים, מפוחי אוויר לשינוע חומרים בלחץ נמוך, מחוללי חנקן וחמצן, פתרונות דחיסה לשימוש בגז טבעי, ועוד רבים אחרים. צרו קשר איתנו לקבלת הצעת מחיר.

מה זה קומפרסור?

קומפרסור (או בשמו העברי: מדחס או מדחס אוויר) הוא מכשיר שתפקידו לייצר אנרגיה של אוויר דחוס לטובת שימושים שונים כאשר לא אי אפשרות לשימוש בחשמל. הכוח שנוצר בזכות האוויר הדחוס מסייע לשימושים רבים נוספים במגוון סוגי המפעלים בתעשייה, קידוחים ומוסכים.

הקומפרסור הראשון נוצר בשנת 1500 לפני הספירה והוא בעצם היה מפוח. 

בשנת 1762 המהנדס ג'ון סמיטון תכנן כלי ניפוח מונע על גלגלים שהחליף לאט את המפוח.

למרות שהמכשיר של סמיטון היה יעיל, הוא הוחלף בתורו על ידי מכונה שהמציא ג'ון וילקינסון בשנת 1776. המכונה של וילקינסון הפכה לאב טיפוס של הקומפרסורים המכניים המאוחרים יותר.

קומפרסור מורכב מיחידת דחיסה ומיכל לחץ. המשאבה מעבירה אוויר מהלחץ האטמוספרי אל מיכל בגודל מוגבל וקבוע ועל ידי כך מגבירה את הלחץ עליו. האוויר הדחוס נשמר במיכל עד לשימוש בו.

סוגי קומפרסורים

  • מדחס בוכנה – מדחס בו האוויר נדחס בבוכנה (כמו במשאבה ידנית). הבוכנה מופעלת ע"י מנוע חשמלי או מנוע דיזל/בנזין. הספק של מדחס בוכנה נע בין כוחות סוס בודדים ויכול להגיע עד למאות כוחות סוס במדחסים כבדים במיוחד. מדחסים אלו כוללים כמעט תמיד מיכל מלאי, לפעמים מובנה ולפעמים מגיע בנפרד. מדחס אוויר תעשייתי, המתאים לעבודה עם כלים, יהיה בדרך כלל בהספק של שני כוחות סוס ומעלה. אחד השימושים הנפוצים ביותר במדחסי בוכנה הוא ברכבות וכלי רכב אחרים. מדחסים אלו הם חלק מרכזי ממנגנון השליטה על מנוע הבעירה. האוויר הדחוס שנוצר ע"י התנועה אחראי על התנועה הסיבובית שנוצרת בגלגלים.
  • מדחס בורגי – מדחס בו האוויר נדחס בין שני אלמנטים מסתובבים. בדר"כ אלו מדחסים גדולים בעלי הספק ותפוקה גבוהים. קיימים 2 סוגי מדחסים בורגיים:
    • מדחס בורגי מוזרק שמן – משתמש בשמן לאטימה בין הברגים וקירור תהליך הדחיסה.
    • מדחס בורגי נטול שמן – לא משתמש בשמן לאטימה בין הברגים, דבר שעלול לגרום ליעילות נמוכה יותר בהשוואה למדחס מוזרק שמן.
  • מדחס צנטריפוגלי – מדחס בו שקיימת בתוכו טורבינה אשר מסובבת במהירות את האוויר ומה שדוחס אותו הוא הכוח הצנטריפוגלי. מדחסים מסוג זה הינם פחות נפוצים ומשמשים בדרך כלל במדחסי אוויר בהספקים גבוהים.

הבדלים בין מדחס בורגי למדחס בוכנה

  • למדחסים בורגיים יש יתרון של מהירות על פני מדחס בוכנה כאשר מהירות הסיבוב שלו נעה בין 2900 סל"ד לבין 3000 סל"ד, שזה יותר מפי 2 מהמהירות המקובלת במדחס בוכנה.
  • המדחס הבורגי קטן במידותיו הפיזיות וזה מהווה יתרון משמעותי במיוחד אל מול התפוקה הגדולה שהוא מייצר.
  • מדחס בוכנה מתאים לענפי תעשייה שיש בהם צורך באוויר דחוס בנקודת זמן ספציפית. לעומת זאת מדחסים בורגיים צנטריפוגליים מתאימים יותר למפעלים שיש להם צורך באוויר דחוס באופן רציף.
×

צ'אט בוואטסאפ

×