מה הם מדחסי לחץ גבוה והיכן משתמשים בהם בתעשייה?

שיתוף
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

הטכנולוגיה אותה מביאים מדחסים לתעשייה ולחיי היום-יום של מפעלים שונים נמדדת לא רק בפונקציונליות הרבה שלהם אלא גם בחיסכון הרב באנרגיה והוצאות שונות.

מדחס יעיל הוא חשוב ביותר לכל תהליך העבודה, מכיוון שאוויר דחוס מעלה טמפרטורות – ככל שהאוויר קריר יותר – כך  תהליך הדחיסה יעיל יותר ומוריד מעלויות התחזוקה.

מדחס אוויר לחץ גבוה

היכן משתמשים במדחסי אוויר?

מדחסי אוויר נחשבים ל”שותף השקט” של התעשייה והם מכסים כ-12% מכלל השימוש בחשמל במפעלים ומקומות שונים. ניתן למצוא היום מדחסים בכל מקום – החל ממפעל מלט, מתקן טיהור שפכים ועד לקליניקות של רופאי שיניים.

מדחסים נועדו להפעיל פנאומטיקה בקווי ייצור, ניפוח זכוכית ופלסטיק ועד לאוורור המים המסופקים לברזי השתייה שלנו.

בשנת 2005 הציגה חברת Atlas Copco קונספט מהפכני עם טכנולוגיית הדחיסה ההיברידית של מדחסי ZD. הרעיון שעמד מאחורי מדחסים אלו היה להביא יעילות אנרגטית עבור דחיסה בלחץ גבוה ללא מורכבות מוגברת שתקשה על התהליך.

הפתרון אותו נותן מדחס ה-ZD הוא פתרון היברידי ליישומי אוויר בלחץ גבוה. שימוש ביתרונות של טכנולוגיית הברגים ללא שמן לייצור אוויר בלחץ בינוני, עם מייבשי אוויר מסוג תוף חסכוניים באנרגיה להסרת לחות לפני הבוסטר, וטכנולוגיית בוכנה ללא שמן להגברת לחץ גבוה.

. מדובר במוצר פשוט לתפעול ושימוש העובד בגישת Plug and Play – אין צורך בעבודות תשתית יקרות, צנרת החיבור בין שתי היחידות אינטגרלית וכלולה וכל מה שצריך זה חיבור לחשמל, כניסת מים ויציאה לאוויר.

הפתרון ההיברידי של טכנולוגיה זו מובילה לתוצאה של 100% אוויר יבש נטול שמן או חנקן – מתאים למגוון רחב של שימושים ואפליקציות בענפים שונים כגון תעשיית ה-PET , תעשיית המזון ומשקאות, הפארמה, גזים תעשייתיים ותעשיות באופן כללי.

מדחס לחץ גבוה

כיצד זה עובד בפועל?

הסדרה מציעה 4 דרגות דחיסה הבנויות מ 2 “קופסאות” : 

2 דרגות בורגיות ללחץ של עד 10 בר, בהן בעצם מושקעת האנרגיה הגבוה ביותר (66%) ,לאחר הקטנת נפח האוויר, האוויר נכנס אל מערכת ייבוש לרמה של -20DP כמוזכר ורק לאחר מכן דחיסה ב2 דרגות בוכנתיות המותקנות בצורה אופקית מה שנותן שחיקה נמוכה, רעידות מועטות ופעולה שקטה במיוחד – (בהעלת הלחץ מ בר10 ועד 40 בר מושקעת רק 33% מהאנרגיה).

המערכת הינה מערכת Plag & Play ללא צורך בתוספת של עבודות אזרחיות, חיבור בין התשתיות או כל דבר נוסף, היא מגיעה עם תיבת השתקה כאשר רמת הרעש נעה בין 75-82db.

חברת ‘אוטומציה ירוחם’ מעניקה שירות מלא הכולל ייעוץ הנדסי, שיווק ומכירה בתחום אוויר דחוס ופתרונות וואקום. פנו אלינו לקבלת ייעוץ מהמומחים שלנו

האם תרצו שנצור איתכם קשר?
דילוג לתוכן