לקבלת מידע נוסף השאירו פרטיכם

מי צריך בולמי זעזועים?

בולמי זעזועים תעשייתיים מאפשרים למכונות לפעול מהר יותר, תוך תפוקה ויעילות משופרת, ולמנוע ויברציות למכונה, שיכולות לגרום נזק. בולם זעזועים איכותי וטוב יספוג את הזעזוע (ויברציה) ויבלום אותה במקום, ולא יגרום לתנועה נוספת (החזרות). 

בפסי ייצור הפועלים ללא הפסקה נוצרים זעזועים כל הזמן, בעיקר בגלל כוחן של המכונות. כתוצאה מכך, בעלי מפעלים רבים דואגים להתקין בולמי זעזועים לתעשייה, על מנת למנוע ו/או לשכך טלטלות מהסוג הזה. כך ניתן להאריך את חייה של המכונה, ולמנוע ממנה להישחק ולהיהרס על ציר הזמן.

תפקידם העיקרי של בולמי זעזועים הוא לשכך טלטולים אשר נובעים מתנועה מתוכננת או לא מתוכננת. החומרים מהם מורכבים בולמי הזעזועים הם בדרך כלל קלים וגמישים, על מנת שיוכלו להגיב בקלות לכל תנודה.

בולמי זעזועים לתעשייה מורכבים משלושה רכיבים:


מסה (מצליחה לבלום את הזעזוע)
רסן
קפיץ (הודף את הזעזוע)

ניתן להתאים את הקפיץ בהתאם לדרישת המפעל.
כיצד פועלים בולמי זעזועים לתעשייה? עקרון הפעולה של בולם זעזועים הוא המרת אנרגיה קינטית בכניסה לבולם הזעזועים, לצורת אנרגיה אחרת כאשר התוצאה היא האטה של תנועת הקפיץ ועימו זרועות המתלה.

עליונותם של בולמי זעזועים לתעשייה: מכשירים אחרים להפחתת זעזועים ורעידות כגון קפיצים ומעצורי גומי, יעילים להאט או לעצור עומסים, אך הם סופגים בעיקר את האנרגיה הקינטית מהעומס ומכניסים אותה חזרה למערכת.

בשונה מבולמי זעזועים סטנדרטיים, בולמי זעזועים תעשייתיים מספקים כוח תגובה לינארי יחסי לאורך כל פעולת הבלימה, מה שמאפשר להם לספק זמני בלימה מהירים יותר ויצירת האטה מהירה וחלקה של העומס.

עומסי זעזועים נפוצים מאוד בציוד תעשייתי, כתוצאה צפויה-מראש של היישום וגם כאשר הם נוצרים כעומסים בלתי צפויים, עקב שונות בתפעול או בתהליך הייצור. בולמי זעזועים תעשייתיים הם, ברוב המקרים, הבחירה הטובה ביותר להפגת הכוחות הנובעים מעומסי זעזועים, בין אם הם שולבו בתכנון הראשוני ובין אם התווספו לאחר תהליך ההטמעה.

שיתוף
האם תרצו שנצור איתכם קשר?
דילוג לתוכן