אוטומציה ירוחם מאמצים את ילדי הרובוטיקה מירוחם

מאת: ד"ר רחל קנול ולירון גורביץ'

בשלוש השנים האחרונות חברת אוטומציה ירוחם מאמצת את נבחרת הרובוטיקה מהעיר הדרומית ירוחם, ושיתוף הפעולה הנפלא הזה בא לידי ביטוי לא רק בדמיון בשמות.

 שיתוף הפעולה התחיל מפנייה של הנבחרת למנכל החברה לשעבר, ישראל דקל, שהתייחס אליה מאוד ברצינות, ואף טרח ובא לבקר את הנבחרת בביתה, בירוחם. מכאן נולד סיפור אהבה שהולך ומתרחב עם השנים.

undefined

נבחרת הרובוטיקה מירוחם משתתפת בתחרויות רובוטיקה בינלאומיות לגילאי תיכון, במהלכן על הילדים מוטלת משימה שנתית של פיתוח רובוט ספורטיבי שונה כל שנה. במהלך השנים האחרונות המשימות כללו פוטבול, פריזבי ועוד. 

הנבחרת הירוחמית מגיעה אל המפעל כמה פעמים במהלך תקופת הבנייה שלהם, נעזרת בידע הרב של המהנדסים בשלבי התיכנון של הרובוט שלהם כשבהמשך הפרויקט עובר לשלב הייצור המבוסס על מוצרי הדגל של אוטומציה ירוחם ממחלקות הפרופילים, הפנאומטיקה והבקרה.

undefined

בתוך תהליך זה, נוער ירוחמי מקבל חשיפה מוקדמת מאוד בחייו לעולם הטכנולוגי ולתעשייה הישראלית, מה שמסייע לו לבנות תמונת עתיד מאתגרת ומתגמלת. הנוער עובר חוויה משנת חיים, בה הוא מייצג הן את ירוחם העיר והן את ירוחם אוטומציה בתחרויות יוקרתיות בארץ.

נבחרת ירוחם הגיעה בשנים האחרונות להישגים חסרי תקדים, זכתה בתחרויות בארץ ויצאה לייצג את ישראל בתחרויות העולמיות בארה"ב, גם שם הגיעה להישגים משמעותיים.

undefined

 אין ספק שכל זה לא היה קורה לולא שיתוף הפעולה עם ירוחם אוטומציה, המקצועיות והמקצוענות שהוליד שיתוף פעולה זה.

לאור הקשרים החזקים שנרקמו עם המפעל, מידי שנה במהלך התחרות הארצית שמתקיימת בהיכל מנורה מבטחים (היכל נוקיה לשעבר) , מקפידים המנכל ונציגי המפעל להגיע לתחרויות הגמר ולבוא לעודד את הנבחרת הירוחמית בעצמם.

לאור ההצלחה הגדולה של שיתוף פעולה זה, כבר פנו מספר קבוצות רובוטיקה נוספות בבקשה למפעל לאימוץ ע"י החברה, אבל היא בחרה לשמור אמונים לירוחם, ועל כך, ובכלל על התרומה הגדולה והמשמעותית לקבוצה ,תודתנו הגדולה.

undefined

.הנה תמונות וכמה סרטונים מתחרויות.

https://www.youtube.com/watch?v=S7qH5GMKysI

https://www.youtube.com/watch?v=nmLHcmozwYA